Ptaszyniec, diatomit, ziemia okrzemkowa worek 20Kg

DIATOMIT.PYŁ.20KG

Nowy produkt

Czysta ziemia okrzemkowa (ziemia okrzemkowa, diatomit, kieselguhr) kalcynowana - (suszona w temp. 650 st.C). Stosowana w rozmaitych dziedzinach: filtracja, dodatek paszowy, nośnik witamin i antybiotyków, antyzbrylacz, środek zwalczający insekty  - ptaszyniec, roztocza, pluskwy.

Worek 20 Kg - 40 litrów !!!

Więcej szczegółów

150 Przedmioty

zł 81.22 netto

zł 99.90 brutto

Rabaty ilościowe

IlośćRabat netto na 1 szt.:Oszczędzasz netto:
2 zł 5.00 Do zł 10.00
5 zł 10.00 Do zł 50.00
10 zł 15.00 Do zł 150.00

Opis

Waga20
OpakowanieWorek 20 Kg / 40 L
Ilość na palecie50 szt.

Więcej informacji

Czysta ziemia okrzemkowa (ziemia okrzemkowa, diatomit, kieselguhr) kalcynowana - (suszona w temp. 650 st.C). Stosowana w rozmaitych dziedzinach: filtracja, dodatek paszowy, nośnik witamin i antybiotyków, antyzbrylacz, środek zwalczający insekty  - ptaszyniec, roztocza, pluskwy.

Zwalczanie owadów, pasożytów i roztoczy.
    Ptactwo i drób najczęściej atakują ptaszyńce, piórojady i pchły. Piórojady żywią się krwią i złuszczonym nabłonkiem skóry i piór, doprowadzają do ich uszkodzenia i wypadania, swędzenia skóry i niepokoju w stadzie. Piórojady są spłaszczone, długie do 10 mm i bardzo ruchliwe. Bytują u nasady piór w okolicach kości krzyżowej,  głowy, szyi i skrzydeł.

    Na skórze ptaków mogą pojawić się również krwiopijne ptaszyńce kurze (Dermanyssus gallinae). Uznaje się je za najbardziej szkodliwe i dokuczliwe pasożyty zewnętrzne drobiu. Są wyjątkowo odporne na niskie temperatury i przetrwają brak pożywienia nawet do 5 miesięcy. Na infekcje narażone są min. kury, indyki, perliczki, bażanty ale również papugi, kanarki i inne gatunki. Roztocza te mają owalny kształt i szarożółtą barwę, podłużne ciało ma długość w zależności od płci 0,6-0,75 mm. Atakują głównie w nocy, chowając się w dzień w szczelinach kurnika. Atakują skórę ptaków powodując, że młode osobniki giną, dorosłe tracą na masie ciała, są ospałe, mają pokaleczoną skórę i powyrywane i uszkodzone od drapania pióra, spadają ich możliwości produkcyjne.

    Naturalny kształt krystalicznej ziemi okrzemkowej i jej mikroskopijne ostre krawędzie powodują fizyczne uszkodzenie zewnętrznych powłok ptaszyńca doprowadzając do utraty wody, wysychanie i obumieranie. Dodatkowo wysoki parametr chłonności ziemi okrzemkowej powoduj osuszanie jaj lub larw owadów i roztoczy uniemożliwiając jego rozmnażanie się.

    Działanie zmieni okrzemkowej jest procesem czysto mechanicznym i nie jest zjawiskiem chemicznym więc przy jej stosowaniu nie ma żadnych skutków ubocznych. Z uwagi na krystaliczną budowę cząsteczek ziemi okrzemkowej należy unikać jej długotrwałego wdychania przez ludzi.

Zastosowanie:
Ważne jest aby insekty miały kontakt z cząstkami ziemi okrzemkowej. Najlepsze jest rozsypywanie produktu na ściółkę i bezpośrednio na drób – tzw. sucha kąpiel. Produkt można również wymieszać z wodą i mieszając (utrzymując zawiesinę) dokonywać oprysków. Proces powtórzyć 1-3 razy w odstępach kilkudniowych. Można również wykonać tzw. „malowanie” zawiesiną np. ławkowcem lub pędzlem. Po odparowaniu wody ziemia pozostanie na elementach „pomalowanych”.

    Ziemia okrzemkowa dodawana jest również do pasz polepszając pracę układu pokarmowego jak również oczyszczając np. z pasożytów. Produkt dostępny również w granulacji 0.3-0.7 mm jako dodatek do pasz a także jako posypka do ściółki.

ptaszyniec - ziemia okrzmkowa, diatomit

ptaszyniec - ziemia okrzmkowa, diatomit

ptaszyniec - ziemia okrzmkowa, diatomit

Właściwości fizyczne i skład:

  • Postać: ciało stałe - proszek,
  • Zapach: bezzapachowy;
  • Wielkość ziarna:
  • pył - 0,5 µm - 100 µm;
  • pH: 6;
  • Gęstość nasypowa: 350-400 g/l;

Skład podstawowy:

  • SiO2 : 85%
  • Al2O3 : 5%
  • Fe2O3 : 3%
Jednostki handlowe:
detal: worek 20 Kg;
hurt: paleta: 50 x worek 20 Kg / 1000 Kg


Przykładowe opinie klientów:

ptaszyniec ziemia okrzemkowa opinieptaszyniec ziemia okrzemkowa opinieptaszyniec ziemia okrzemkowa opinie

Produkty powiązane