Ptaszyniec, ziemia okrzemkowa, diatomit 20Kg/40L - granulacja 0.5-1.0 mm

DIATOMIT-0.5-1.0-20KG

Nowy produkt

Czysta ziemia okrzemkowa, kalcynowana (suszona w temp. 650 st.C). Stosowana w rozmaitych dziedzinach: filtracja, dodatek paszowy, nośnik witamin i antybiotyków, antyzbrylacz, środek zwalczający insekty - ptaszyniec, roztocza, pluskwy, osuszanie powierzchni, posypka absorbująca do ściółek dla drobiu i bydła, hydroponika - napowietrzanie podłoży pod rośliny.

Więcej szczegółów

604 Przedmioty

zł 73.09 netto

zł 89.90 brutto

Opis

Waga20
Granulacja0.5 - 1.0 mm
OpakowanieWorek 20 Kg / 40 L
Ilość na palecie50 szt.

Więcej informacji

Ziemia okrzemkowa, diatomit,  kieselguhr

Granulacja 0.5 - 1.0 mm

Opakowanie worek 20 Kg - ponad 40 litrów

Produkt przeznaczony do suchych kąpieli dla drobiu.

ptaszyniec - ziemia okrzmkowa, diatomit

Ziemia okrzemkowa w postaci nierównomiernych granulek o wielkości ziarna 0.5 - 1.0 mm umożliwia prewencyjne zabezpieczanie przeciwko wszelkim insektom (ptaszyniec, piórojad, pluskwa). Granule ziemi nie są bardzo twarde więc ulegają rozkruszeniu przy rozcieraniu. Suche kąpiele drobiu w takiej ziemi powodują w pewnym stopniu lekkie zapylenie i osiadanie ziemi okrzemkowej na piórach, na ściółce oraz w kurniku.

Naturalny kształt krystalicznej ziemi okrzemkowej i jej mikroskopijne ostre krawędzie powodują fizyczne uszkodzenie zewnętrznych powłok ptaszyńca doprowadzając do utraty wody, wysychanie i obumieranie. Dodatkowo wysoki parametr chłonności ziemi okrzemkowej powoduj osuszanie jaj lub larw owadów i roztoczy uniemożliwiając jego rozmnażanie się.

Działanie zmieni okrzemkowej jest procesem czysto mechanicznym i nie jest zjawiskiem chemicznym więc przy jej stosowaniu nie ma żadnych skutków ubocznych. Z uwagi na krystaliczną budowę cząsteczek ziemi okrzemkowej należy unikać jej wdychania przez ludzi.

Ziemia okrzemkowa jest naturalnym minerałem wypalonym w piecu w temp. 650 st. C, jest czysta mikrobiologicznie i nie jest związkiem chemicznym.

ptaszyniec zwalczanie

Produkt przeznaczony do suchych kąpieli dla drobiu. Ziemię można również prewencyjnie rozsypać na ściółce zapewniając osuszanie, pochłanianie toksyn i częściowo odchodów. Osuszanie wpływa również korzystnie na stan łap drobiu. Ziemia jest bezpieczna dla drobiu oraz jaj. Sama ziemia okrzemkowa jest również stosowana jako dodatek do pasz dla drobiu, bydła i trzody chlewnej z uwagi na swoje właściwości poprawiając stan układu pokarmowego - np. usuwając z niego pasożyty.

W przypadku plagi ptaszyńca najlepszą formą ziemi okrzemkowej do zastosowania jest jej frakcja jako pył.

ptaszyniec - ziemia okrzemkowa

Czysta ziemia okrzemkowa, kalcynowana (suszona w temp. 650 st.C). Stosowana w rozmaitych dziedzinach: filtracja, dodatek paszowy, nośnik witamin i antybiotyków, antyzbrylacz, środek zwalczający insekty, osuszanie powierzchni, posypka absorbująca do ściółek dla drobiu i bydła, hydroponika - napowietrzanie podłoży pod rośliny.

ptaszyniec - ziemia okrzemkowa

Właściwości fizyczne i skład:

  • Postać: ciało stałe - granulki,
  • Zapach: bezzapachowy;
  • Wielkość ziarna: 0.5 - 1.0 mm
  • pH: 6;
  • Gęstość nasypowa: 400-500 g/l;

Skład podstawowy:

  • SiO2 : 85%
  • Al2O3 : 5%
  • Fe2O3 : 3%

Jednostki handlowe:

  • detal: worek 20 Kg (ponad 40 litrów)
  • hurt: paleta: 50 x worek 20 Kg => 1000 Kg